WhatsApp Durumlara Tepki Verilmesini Sağlayacak: Yeni Özellik Geliyor

whatsapp

WhatsApp durumlara tepki verilmesi için gerekli çalışmaları yapıyor. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık tüm durumlara hızlı bir şekilde yanıt verebilecek.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp sürekli olarak güncelleniyor. Bu güncellemeler ile birlikte bazı ek özellikler alınıyor. Instagram tarafından en çok kullanılan özelliklerden bir tanesi artık WhatsApp içerisinde tercih edilebilecek. Emoji ile tepki verme özelliği durum bölümüne geliyor.

Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Meta tüm uygulamalarında yenilikler yapmaya karar verdi. Artık Instagram platformunda olduğu gibi hikayelere tepki verilebilecek. Ayrıca bu tepkilere kullanıcılar hızlı bir şekilde yanıt verebilecek. Ancak durumlara yanıt vermeyi sevenler için üzücü bir haberimiz var.

WhatsApp durumlara tepki özelliği

WhatsApp hikayeler bölümünde yapılan paylaşımlar normal şartlarda tepki verilebilecek özelliğe sahip değildi. Fakat resmi olarak sunulmayan bu yeni özellik ile birlikte durum ve mesajlar için işler değişiyor. Artık hızlı bir şekilde tüm durum ve mesajlara tepki verilebilecek.

WhatsApp durumlara tepki verilmesi

Instagram platformunu kullananlar hızlı bir şekilde emoji ile yanıt verme özelliğini uzun bir süredir kullanıyor. Hatta bazıları alev atma emojisini neredeyse tüm durumlarda kullanıyor. Hızlı tepki özelliği ile birlikte Artık WhatsApp kullanıcıları emojiler ile tepki vermeyi deneyecek.

WhatsApp daha fazla yenilik getirmek istiyor

Yeni tepki verme özelliğinin Instagram ile büyük oranda aynı olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamada yer alacak emojiler ise kalpli gözlerle gülen yüz, gözyaşı olan yüz, alkış yapan eller ve şaşkınlık ifadesini içeren yüz gibi emojilerden oluşacak. Alev emojisinin henüz WhatsApp için görülmediğini belirtelim.

Bu yeni özellik ile birlikte hızlı tepki vermek artık çok daha fazla kolaylaşacak. Bu özelliğin ilk olarak masaüstü sürümde denendiği ifade ediliyor. Kısa bir süre içerisinde iOS ve Android platformunda bu özelliğin kullanılacağını söyleyebiliriz. WhatsApp önümüzdeki aylarda çok daha fazla yeni özellik alacak gibi görünüyor.

İlgili Haberler:

>> Artık WhatsApp Büyük Dosya Paylaşımı Mümkün Olacak: En Fazla 2 GB!

>> WhatsApp Erişim Problemleri Kullanıcıların Canını Sıkıyor