Xiaomi 12 Lite Tasarım Görselleri Sızdırıldı: Serinin En Ucuzu!

Xiaomi 12 Lite

Xiaomi 12 serisinin uygun fiyatlı modeli Xiaomi 12 lite tasarım görselleri, teknik özellikleri ile karşımızda. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin henüz piyasaya sürmediği akıllı telefonlar MIUI kodları üzerinden sızdırılabiliyor. Bununla beraber yeni modelin bazı teknik özellikleri de ortaya çıkıyor. Xiaomi 12 serisinin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürülmesi beklenen Lite versiyonu hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Söz konusu modelin teknik özellikleri ve fiyatı hakkında da bazı sızıntılar mevcut. Ayrıca yeni modeli serinin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürüleceği için ülkemizde de satışa sunulması muhtemel. Bununla beraber cihazın kamera detayları dahil çoğu teknik özelliği de ortaya çıkmış durumda. İşte tanıtımına az bir süre kaldığı iddia edilen Xiaomi 12 serisinin uygun fiyatlı üyesine ait ortaya çıkan haberler.

Xiaomi 12 Lite Tasarım Görselleri Sızdırıldı: Serinin En Ucuzu!

Xiaomi 12 Lite

Sızdırılan görselleri incelediğimizde ön panelde 120 Hz tazeleme oranına sahip delikli ekran tasarımının bizleri karşıladığını görmekteyiz. Ayrıca bu panel 6.55 inç boyutunda OLED teknolojisine sahip olacak. Arka tarafına baktığımızda ise üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kameralar 108 MP ana kamera 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP makro kamera olarak sızdırılmış durumda.

Xiaomi 12 Lite

GeekBench listelerinde ortaya çıkan modelin detaylarını incelediğimizde ise, tek çekirdeklide 788 puan, çok çekirdeklide ise 2864 puan aldığını görüyoruz. Qualcomm imzalı Snapdragon 778+ işlemcisine sahip olması beklenen model, orta üst segmente hitap eden bir akıl telefon olarak karşımıza çıkacak. Pil tarafına baktığımızda ise 4500 mAh’lik bir kapasite olacağı öne sürüldü. Ayrıca bu pili desteklemek için ise 67W hızlı şarj desteği de bulunacak.

Xiaomi 12 Lite

Yeni modelin Türkiye ne zaman geleceği bilinmiyor Xiaomi 12 Lite modeli serinin en uygun fiyatlı cihazı olarak karşımıza çıkacak. Fakat fiyat fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Serinin önceki modeli ile kıyasladığımızda, ortalama olarak 300 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağını söyleyebiliriz. Söz konusu model ülkemize giriş yaptığı takdirde 7000-8000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 FE Bu Sene Gelmeyecek: İşte Sebebi!

>> Apple Uygulamaları App Store Üzerinden Kaldırılıyor