Xiaomi 13 Serisi Seramik Gövde İle Gelecek!

5000 TL Altı Fiyat Performans

Xiaomi 13 serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. iddialara göre söz konusu ser, seramik gövde ile gelecek. İşte yeni modeller hakkında ilk detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son günlerinde Xiaomi 12 serisi tanıtılmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise Xiaomi 12 ve 12 Pro modellerinin Türkiye’ye giriş yaptığını belirtelim. Fiyat tarafında Xiaomi 12, 21.000 TL’lik bir fiyat etiketi sunarken, serinin Pro modelinde ise 25.000 TL‘lik bir fiyat bulunuyor. Serinin Ultra modelinin kamera odaklı olduğunu zaten biliyoruz. Aynı zamanda kamera tarafında Leica aile işbirliği yapması da kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12S serisi de gündeme bomba gibi düşmüştü. Özellikle serinin Ultra modelinin bir hayli ilgi gördüğünü belirtelim. Çok süre geçmeden Xiaomi 13 serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte detaylar.

Xiaomi 13 Serisi Seramik Gövde İle Gelecek!

Çin sosyal medya platformu Digital Chat Station’da paylaşılan bilgiye göre, bu yılın sonlarına doğru Çin’de tanıtılması beklenen Xiaomi 13 serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İddialara göre Xiaomi 13 serisi ile gelecek olan tüm modeller seramik gövde ile gelecek. BYD tarafından üretileceği de iddia edilenler arasında. Tabii ki sızıntıcı, bunun yalnızca bir iddiadan ibaret olduğunu da ekledi. Hatta Xiaomi 13 modeli için ilk prototip modellerin, seramik olarak üretildiği söylentiler arasında.

Xiaomi 13 serisi

Xiaomi 12S Ultra’nın da seramik bir gövde ile geleceği iddia ediliyordu. Hatta söz konusu modele ait deri kapak tasarımı geleceği de söylentiler arasındaydı. Ne yazık ki beklendiği gibi olmadığı ve Xiaomi 12S Ultra, sızıntıları yansıtmadı. Fakat Xiaomi 13 serisinde seramik gövdenin geleceğine bu sefer kesin gözüyle bakılıyor. Xiaomi’nin seramik gövde geçmişine baktığımızda ise Mix 4 ve Mix Fold modellerinde seramik yapı görmekteydik. Muhtemelen artık Xiaomi tarafından üretilen amiral gemisi modellerinde seramik gövde kullanılacaktır.

Xiaomi 13 serisinin bu yılın kasım ayında piyasaya sürüleceği biliniyor. İddialara göre söz konusu model SM8550 model numarasına sahip bir yonga seti ile gelecek. Söz konusu işlemcinin ismi henüz bilinmiyor. Fakat Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi olacağını tahmin ediyoruz. Seriye ait modellerin, ilk etapta iki modelden oluşması bekleniyor. Zaten Xiaomi 12 serisine ait Xiaomi 12 ve 12 Pro, ilk tanıtılan modeller arasındaydı. Bazı sertifikasyon kuruluşlarında Xiaomi 13 serisine ait Nuwa ve Fuxi kod adına sahip iki farklı model görmüştük. Bu modellerin Xiaomi 13 ve 13 Pro olduğunu düşünüyoruz.

İlgili Haberler

>> Instagram Hesabınızı Sigortalamak İster Misiniz?

>> Huawei Nova 10 Tanıtıldı: Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!