Xiaomi 12 Ultra Kamera Canavarı Olacak: iPhone’cular Üzgün!

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra modelinin Leica ile işbirliği yapacağı kesinleşti. İşte render görüntüleri ortaya çıkan yeni model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefon piyasasında orta segmentte Xiaomi’nin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde sürekli artmakta olan dolar kuru sebebiyle uygun fiyatlı modellere ilgi artıyor. Bu yüzden Xiaomi de bu hususta alınabilecek en güzel modelleri suna  markalar arasında yer alıyor. Xiaomi’nin amiral gemisi serisinin de piyasadaki rakiplerine kafa tutacak özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi 12 serisi bir hayli ilgi gördü. Xiaomi 12 serisi ile birlikte karşımıza çıkan Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X modelleri, Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 işlemcisi ile gücüne güç kattı. Yakında tanıtılacak olan Xiaomi 12 serisinin kamera odaklı modeli Xiaomi 12 Ultra modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte piyasanın lideri olarak bilinen Leica ile işbirliği yapacak olan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Xiaomi 12 Ultra Kamera Canavarı Olacak: iPhone’cular Üzgün!

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra modelinin Leica ile işbirliği yapacağına dair sızıntılar mevcuttu. Sonunda söz konusu sızıntının gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Serinin Ultra modelinin Leica logolu bir kamera kurulumu ile karşımıza çıkacağı kesinleşti. Ortaya çıkan render görüntülerini incelediğimiz zaman, dairesel bir biçimde sıralanan kamera kurulumunda Leica yazısı karşımıza çıkıyor. Bu dairesel kurulumun yanına baktığımızda ise, kırmızı Leica logosu karşımıza çıkıyor. Bu logoyu, Huawei’nin kamera odaklı amiral gemisi modellerinde sıklıkla görmekteydik. Xiaomi’nin de bu logoya sahip bir model ile geleceği kesinleşmiş durumda.

Çin sosyal medya platformu Weibo’da DigitalChatStation kaynağının yaptığı paylaşımlara göre, söz konusu modelin arka pneli, siyah deri veya beyaz seramik seçenkleri ile gelecek. Geçtiğimiz yıllarda bir hayli popüler olan deri arka kapağın, bu model ile birlikte yeniden popülerleşeceği iddia ediliyor. İddialara göre serinin Ultra modeli, 48 MP ana kamera, 48 MP periskop zoom ve 48 MP ultra geniş açılı kamera ile gelecek. Leica, Xiaomi ile işbirliği içerisinde ürettiği ilk modelin Temmuz ayında duyurulacağını açıklamıştı. Bu modelin Xiaomi 12 Ultra veya Xiaomi 12S olacağı tahmin ediliyor.

İlgili Haberler

>> iPhone 14 Ailesinde 2 Farklı Çipset Kullanılabilir!

>> Bu Telefonun Pili Tam 8 Gün Gidiyor! WP19